O nás

Máme rádi víno a máme rádi Itálii. S vínem trávíme spoustu času, pomáhá nám večer po náročném dni osvěžit mysl a nabrat ztracenou sílu, zpříjemňuje nám volné chvíle všední i sváteční a umocňuje naše gurmánské zážitky. Stalo se vlastně členem naší rodiny.

V Itálii také trávíme spoustu času, jak volného tak i pracovního a pokaždé si domů přivezeme několik lahví vína. Nejdříve jsme je dostávali jako dárky od přátel, později je kupovali na jejich doporučení a ještě později to byly naše vlastní objevy - vína od vinařů, které jsme osobně navštívili.

Všechna tato vína jsme si vychutnali sami, občas jimi obdarovali naše příbuzné a přátele. Ohlasy na naše objevy byly vždy kladné až jednoho dne přišla výzva, zda bychom nechtěli naše hobby změnit v profesi.

To nás motivovalo k průzkumu českého trhu a posléze k rozhodnutí, že se budeme tomuto oboru věnovat. Pod heslem, že dobrého vína není nikdy dost, jsme začali projekt vino italiano připravovat.

Hledáním a testováním jsme strávili přibližně dva roky. Využili jsme při něm své dosavadní zkušenosti i nově nabyté znalosti z ročního enologického kurzu, který v Itálii absolvovala duše našeho týmu Iveta Steinerová. Postupně jsme vybrali vinařství u nichž kvalitu vín můžeme z dlouhodobého hlediska garantovat, kde poměr kvalita cena je příznivý a jejichž renomé přesahuje hranice Itálie.

Náš cíl

Naším cílem je důstojně propagovat vína, která do ČR dovážíme a poskytovat k nim co nejvíce užitečných informací. Jak již název naší společnosti napovídá, budeme se věnovat pouze vínům italským, proto u nás navíc najdete mnoho zajímavostí a faktů o Itálii.

Jsme totiž přesvědčeni, že tato vinařská velmoc stojí za vaši pozornost množstvím vynikajících vín, více než 2000 let starou historií vinohradnictví i rozmanitostí svých přírodních krás.

Přejeme si, aby se vám ve světě vino.italiano líbilo.

Váš účet

Kontakt

+420 777 888 998
+420 731 803 379
inbox@drinkia.cz

Prodejna

OC Flora - 1. patro
Vinohradská 2828/151, Praha 3
otevřeno: Po-So 9-21, Ne 10-21 hod
zobrazit více na stránce Kontakt